KONTAKTUPPGIFTER

Gatuadress:
Mörtnäsvägen 5 B 62
00210 Helsingfors

Tel.: +358 40 834 3407 (kl. 10-15)
Email: toimisto@spv.fi
Personalens emailadresser: förnamn.efternamn@spv.fi

Öppettider:
mo-fre kello 10-15 (Vårt kontor är stängt 6.-19.7.2020)


Jan Thorström
Verksamhetsledare

050 588 6309


Laura Santala
Koordinator för barn- och ungdomsverksamhet
040 821 2604


Karoliina Rouhiainen 

Organisations koordinator
040 060 2276


Mikaela Dunderfelt

Hastighetstävlingar, båtsportsäkerhet
(Deltid)
040 773 6012


Mirja Rosenberg
Koordinator för fritidsbåtar och utbildningschef
(fritidsbåtsport (vuxna), föreningsutbildning inom båtsport)
040 507 2953

Iina Airio-Gahmberg
Kommunikation, Sailing Team Finland
Tidningen Nautic
0400 418 953


Anni Raunio

Kommunikation
0400 139 223

Joakim Norsdtröm
Informatör, hastighetstävlingar
045 660 7021


Vili Kaijansinkko
Träningschef
050 017 5505


Joakim Wilenius
Landslagstränare
050 354 3268


Jan Gahmberg

Olympiatränare för ungdomar
040 555 8606

Andreas Geritzer
Olympiatränare för ungdomar


Thomas Hacklin

Koordinator för kappsegling
(Deltid)
050 593 9007


Jan Jansson

Ordförande
(KuoPs)
0400 561 557
jan54.jansson@gmail.com

Mikael Still
Vice ordförande
(SSJ, WSF)
040 704 7078
mikael.still@visionworks.fi


Henrik Andersson

träning och toppkappsegling
(HSK, LPS-DSF, NJK)
0400 512 987
henrik.andersson@advancetec.fi

Jukka Toivakka
utbildning
040 512 7550
jukka.toivakka@ext.spv.fi


Katja Rytkönen

information och marknadsföring
(TPS)
040 730 1932
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi


Pia Grönblom

barn- och ungdom
(HSS, NJK, NaPS)
040 505 4660
pia.gronblom@gmail.com

Markus Blomquist
långfärdssegling- och båtsport
(ASS)
markus.blomquist@fp-pigments.com

Erik Wallin
kappsegling
(NJK)
050 378 3164
erik@wallin.pp.fi


Jyrki Santaholma

sjösäkerhet
(Me & M)
050 5506713
jyrki.santaholma@kolumbus.fi


Sami Seliö 

Hastighetstävlingar
(PoMo & BS)
0400 977 805
sami.selio@samiselio.com


Peter Remahl 

organisation- och distriktverksamhet
(VMK)
050 526 2802
remahl@mac.com

Östra Finska Viken (Virolahti-Sibbo)

Martti Laisi
0400 655 501
martti@laisi.net

Helsingfors

Juha Vuorinen
0400 208 548
juha.vuorinen@paperdreams.fi

Västra Finska viken – Östra delen

Anders E. Grandell
0400 891 152
anders.grandell@kolumbus.fi

Saimen

Antti Kaipainen
040 586 4457
antti@anttikaipainen.fi

Västra Finska viken – Västra delen

Frej Werner
040 526 7195
frej.werner@gmail.com

Åbo

Katja Rytkönen
044 376 2666
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Södra Bottenviken

Johan Nyberg
040 022 9224
johan.nyberg@anvianet.fi

Keitele – Päijänne
Ismo Glans
040 771 6859
ismo.glans@gmail.com

Åland
Björn Tennström
040 732 5843
bjorn.tennstrom@aland.net

Bottniska Viken (Kvarken)

Peter Remahl
050 526 2802
remahl@mac.com

Norra Bottenviken, Kemi älv ja Ule älv

Seppo Parhi
044 328 0650
seppo.parhi@gmail.com

Bottenhavet (Nystad – Björneborg, Askainen, Masku, Taivassalo och Gustavs)

Martti Virtanen
0400 847 921
martti.virtanen@gmail.com

Åbolands skärgård (Kimitoön, Pargas)
Erik Nordenswan
0400 617 749
eriktnordenswan@gmail.com

Tavastland
Reijo Manninen
0400 817334
reijo.manninen@tans.fi

Vi söker efter en ny regionalchef till Esbo!
Vi tar emot förslag:
toimisto@spv.fi

FAKTURERINGSADRESS:

FO-nummer: 0215301-9
Vi tar emot inköpsfakturor i elektronisk form, som e-fakturor

E-faktureringsadress:

EDI-koden:
Suomen Purjehdus ja Veneily ry 003702153019

OpusCapita Solutions Oy, broker ID: E204503

BANK DETAILS

Bank: Nordea Jarjestopankki
Address: Aleksis Kiven katu 3-5, 00500 HELSINKI
Name: Suomen Purjehdus ja Veneily ry
BIC/Swift: NDEAFIHH
IBAN: FI94 1112 3000 3907 05

Fakturor per epost kan sändas till: skannauspalvelu@spv.fi

Obs! Fakturorna bör vara i pdf- eller tiff-format.

Vid eventuella pappersfakturor:

Suomen Purjehdus ja Veneily ry
PL 38893
00021 LASKUTUS

Denna faktureringsadress bör skrivas ut även i själva fakturan.

OBS! Vi ber er vänligen att observera, att till denna faktureringsadress bör inte skickas annat än fakturor. Till exempel kommunikations och marknadsföringsmaterial bör skickas till kontoret.