KONTAKTUPPGIFTER

Gatuadress:
Mörtnäsvägen 5 B 62
00210 HELSINGFORS

Tel. +358 40 834 3407 (kl. 10-15)
Email: toimisto@spv.fi
Personalens emailadresser: förnamn.efternamn@spv.fi

Öppettider:
mo-fre kello 10-15.

Kontoret är stängt 23.12.2019-1.1.2020 och 6.1.2020.


Jan Thorström
Verksamhetsledare
administration
050 588 6309


Iina Airio-Gahmberg
Informatör för Sailing Team Finland
Samarbetspartnersskap
Tidningen Nautic
0400 418 953

Anni Raunio
Kommunikation
(Deltid)
0400 139 223


Vili Kaijansinkko
Träningschef
050 017 5505


Mirja Rosenberg
Koordinator för fritidsbåtar och utbildningschef
Fritidsbåtsport (vuxna), föreningsutbildning inom båtsport
040 507 2953


Karoliina Rouhiainen 

Organisations koordinator
Organisationsverksamhet
040 060 2276


Mikaela Dunderfelt

Hastighetstävlingar,
båtsportsäkerhet
(Deltid)
040 773 6012


Laura Santala
Koordinator för barn- och ungdomsverksamhet
040 821 2604


Joakim Wilenius
Landslagstränare
050 354 3268


Jan Gahmberg

Tränare
Olympiaträning för ungdomar
040 555 8606


Thomas Hacklin

Koordinator för kappsegling
(Deltid)
050 593 9007



Jan Jansson

Ordförande
KuoPs, allmän ledning
0400 561 557
jan54.jansson@gmail.com


Patrick Andersson

Vice ordförande
NJK, EPS, HSF, ekonomi och administration
040 5404862
pata_andersson@hotmail.com


Henrik Andersson

HSK, LPS-DSF, NJK, träning och toppkappsegling
0400 512 987
henrik.andersson@advancetec.fi


Freyr Riska
ESF, kappsegling
0400 447 225
freyr.riska@pp.inet.fi



Ari Aronniemi 

SVK, utbildning
0400 304 410
ari.aronniemi@kolumbus.fi


Pia Grönblom

HSS, NJK, NaPS, barn- och ungdom
040 505 4660
pia.gronblom@gmail.com

Tom Tallberg
NJK, OM, GSF, långfärdssegling- och båtsport
040 555 0436
tom.tallberg@avi.fi


Jyrki Santaholma

Me & M, sjösäkerhet
050 5506713
jyrki.santaholma@kolumbus.fi


Sami Seliö 

Hastighetstävlingar
Resten av kontakt informationen kommer här strax.


Peter Remahl 

VMK, organisation- och distriktverksamhet
050 526 2802
remahl@mac.com


Katja Rytkönen

TPS, information och marknadsföring
040 730 1932
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Östra Finska Viken (Virolahti-Sibbo)

Martti Laisi
0400 655 501
martti@laisi.net

Helsingfors

Juha Vuorinen
0400 208 548
juha.vuorinen@paperdreams.fi

Mellersta Nyland (Grankulla, Kyrkslätt, Vanda)

Anders E. Grandell
0400 891 152
anders.grandell@kolumbus.fi

Saimen
Antti Kaipainen
040 586 4457
antti@anttikaipainen.fi

Åbolands skärgård (Kimitoön, Pargas)
Erik Nordenswan
0400 617 749
eriktnordenswan@gmail.com

Västra Finska Viken (Ingå-Bjärnå)

Frej Werner
040 526 7195
frej.werner@gmail.com

Åbo

Katja Rytkönen
044 376 2666
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Södra Bottenviken

Johan Nyberg
040 022 9224
johan.nyberg@anvianet.fi

Keitele – Päijänne
Ismo Glans
040 771 6859
ismo.glans@gmail.com

Åland
Björn Tennström
040 732 5843
bjorn.tennstrom@aland.net

Bottniska Viken (Kvarken)

Peter Remahl
050 526 2802
remahl@mac.com

Norra Bottenviken, Kemi älv ja Ule älv

Matti Ylipiessa
045 1346090
info@nordbooks.fi

Tavastland
Reijo Manninen
0400 817334
reijo.manninen@tans.fi

Bottenhavet (Nystad – Björneborg, Askainen, Masku, Taivassalo och Gustavs)
Martti Virtanen
0400 847 921
martti.virtanen@gmail.com

 

Vi söker efter en ny regionalchef till Esbo!
Vi tar emot förslag:
toimisto@spv.fi

FAKTURERINGSADRESS:

FO-nummer: 0215301-9
Vi tar emot inköpsfakturor i elektronisk form, som e-fakturor

E-faktureringsadress:

EDI-koden:
Suomen Purjehdus ja Veneily ry 003702153019

OpusCapita Solutions Oy, broker ID: E204503

BANK DETAILS

Bank: Nordea Jarjestopankki
Address: Aleksis Kiven katu 3-5, 00500 HELSINKI
Name: Suomen Purjehdus ja Veneily ry
BIC/Swift: NDEAFIHH
IBAN: FI94 1112 3000 3907 05

Fakturor per epost kan sändas till: skannauspalvelu@spv.fi

Obs! Fakturorna bör vara i pdf- eller tiff-format.

Vid eventuella pappersfakturor:

Suomen Purjehdus ja Veneily ry
PL 38893
00021 LASKUTUS

Denna faktureringsadress bör skrivas ut även i själva fakturan.

OBS! Vi ber er vänligen att observera, att till denna faktureringsadress bör inte skickas annat än fakturor. Till exempel kommunikations och marknadsföringsmaterial bör skickas till kontoret.