KONTAKTUPPGIFTER

Gatuadress:
Mörtnäsvägen 5 B 62
00210 HELSINGFORS

Tel. +358 40 834 3407 (kl. 10-15)
Email: toimisto@spv.fi
Personalens emailadresser: förnamn.efternamn@spv.fi

Öppettider:
mo-fre kello 10-15

Tom Ek
Verksamhetsledare
0400 600 427

Marika Bister-Sandström
Administration, båtsportsäkerhet
0400 602432

Anni Raunio
Informatör
Kommunikation 
0400 139 223

Iina Airio-Gahmberg
Landslagets informatör
0400 418 953

Mirja Rosenberg
Koordinator för fritidsbåtar och utbildningschef
Fritidsbåtsport (vuxna), föreningsutbildning inom båtsport
040 507 2953

Mika Hollo
Koordinator för barn- och ungdomsverksamhet
Barn- och ungdomsverksamhet
Hastighetstävlingar
Handikappsegling
044 088 8440


Karoliina Rouhiainen 

Organisations sekreterare
Organisationsverksamhet
040 060 2276

Joakim Wilenius
Landslagstränare
050 354 3268

Jan Gahmberg
Tränare
Olympiaträning för ungdomar
040 555 8606

Thomas Hacklin
Träningschef
Kappseglings- och träningsverksamhet
050 593 9007

Jan Thorström (faderskapsledighet)
Vice styrelseordförande
VT maajoukkuevalmentaja, Nuorten olympiavalmennus
050 588 6309

Samuli Salanterä
Ordförande
TPS, ESF, PORY, allmän ledning
044 505 5005
samuli.salantera@gmail.com

Jan Jansson
Vice ordförande
KuoPs, ekonomi och administration
0400 561 557
jan54.jansson@gmail.com

Henrik Andersson
HSK, träning och toppkappsegling
0400 512 987
henrik.andersson@advancetec.fi / henrik.andersson@helsingforssegelklubb.fi

Harri Sane
EPS, långfärdssegling- och båtsport
040 751 0138
harri@sane.fi

Freyr Riska
ESF, kappsegling
0400 447 225
freyr.riska@pp.inet.fi

Esa Vahtera
NPS, utbildning
0400 321 416
esaeetu@gmail.com

Jan Feodoroff
SAVK, barn- och ungdom
040 734 8318
jan.feodoroff@fenton.fi

Jyrki Santaholma
Me & M, sjösäkerhet
050 5506713
jyrki.santaholma@kolumbus.fi

Jari Lehtonen
HirVe, hastighetstävlingar
046 850 7773
jari.lehtonen@pcp.fi

Antti Kaipainen
SiPS, organisation- och distriktverksamhet
040 586 4457
antti@anttikaipainen.fi

Katja Rytkönen
TPS, information och marknadsföring
040 730 1932
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Östra Finska Viken (Virolahti-Sibbo)
Martti Laisi
0400 655 501
martti@laisi.net

Helsingfors
Juha Vuorinen
0400 208 548
juha.vuorinen@paperdreams.fi

Åbolands skärgård (Kimitoön, Pargas)
Erik Nordenswan
0400 617 749
eriktnordenswan@gmail.com

Mellersta Nyland (Esbo, Grankulla, Kyrkslätt, Vanda)
Anders E. Grandell
0400 891 152
anders.grandell@kolumbus.fi

Saimen
Antti Kaipainen
040 586 4457
antti@anttikaipainen.fi

Västra Finska Viken (Ingå-Bjärnå)
Frej Werner
040 526 7195
frej.werner@gmail.com

Åbo
Katja Rytkönen
044 376 2666
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Åland
Björn Tennström
040 732 5843
bjorn.tennstrom@aland.net

Södra Bottenviken
Kenneth Bäckström
0400 867 360
keni.backstrom@pp.kpnet.fi

Keitele – Päijänne
Ismo Glans
040 771 6859
ismo.glans@gmail.com

Bottniska Viken (Kvarken)
Peter Remahl
050 526 2802
remahl@mac.com

Norra Bottenviken, Kemi älv ja Ule älv
Matti Ylipiessa
045 1346090
info@nordbooks.fi

Tavastland
Reijo Manninen
0400 817334
reijo.manninen@tans.fi

Bottenhavet (Nystad – Björneborg, Askainen, Masku, Taivassalo och Gustavs)
Jani Konsi
040 829 1454
jani.konsi@mvs.fi

FAKTURERINGSADRESS:

FO-nummer: 0215301-9
Vi tar emot inköpsfakturor i elektronisk form, som e-fakturor

E-faktureringsadresser:

Som vår e-faktureringsadress har vi EDI-koden:
Suomen Purjehdus ja Veneily ry
003702153019

Som operator använder vi:

Itella Information Oy
Operator Itella Information Oy:s broker ID är: 003710948874

BANK DETAILS

Bank: Nordea Jarjestopankki
Address: Aleksis Kiven katu 3-5, 00500 HELSINKI
Name: Suomen Purjehdus ja Veneily ry
BIC/Swift: NDEAFIHH
IBAN: FI94 1112 3000 3907 05

Vid eventuella pappersfakturor::

Suomen Purjehdus ja Veneily ry
PL 38893
00021 LASKUTUS

Denna faktureringsadress bör skrivas ut även i själva fakturan.

OBS!! Vi ber er vänligen att observera, att till denna faktureringsadress bör inte skickas annat än fakturor. Till exempel kommunikations och marknadsföringsmaterial bör skickas till kontoret.